Ewa Szatanowska

Jest nauczycielem mianowanym, z 25 – letnim stażem pracy w przedszkolu. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego; specjalność – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania i Organizacji w Oświacie. Jest świeżo upieczonym ratownikiem po kursie
w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż”
(J. Korczak)

Jej marzeniem jest, aby przedszkole było miejscem, w którym dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny

i potrzebny a dorośli asystują dzieciom w poznawaniu świata, w ich rozwoju,
z poszanowaniem indywidualności każdego z nich.

Codzienny kontakt z wychowankami daje jej wiele przyjemności i satysfakcji.
Jest wyzwaniem do ciągłego zgłębiania ich psychiki i dążenia by w przedszkolu czuły się bezpiecznie, by potrafiły czerpać radość z dzieciństwa, by chętnie przychodziły do przedszkola. Najpiękniejszą dla niej nagrodą za trud wkładany  w opiekę i wychowanie swoich podopiecznych jest radość i uśmiech na ich buziach. W pracy z dziećmi stara się dostrzegać przede wszystkim to, że każde z nich jest inne, wyjątkowe. Lubi odkrywać to, co w nich najlepsze i co je wyróżnia, pokazywać, że każdy człowiek, zwłaszcza ten mały, ma prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, ma prawo do błędu i prawo do sukcesu. Ogromną radością i satysfakcją są ich małe, a zarazem wielkie, codzienne osiągnięcia i sukcesy.