Aneta Piotrowska-Barszcz

Nauczyciel dyplomowany z ponad 20- letnim stażem pracy w zawodzie nauczyciela, absolwentka studiów magisterskich- Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza.
Ukończyła studia podyplomowe w zakresie:
• edukacji wczesnoszkolnej i reedukacji dzieci w wieku od 3 do 9 lat,
• pedagogiki specjalnej –oligofrenopedagogika
• zarządzania oświatą i marketingu
• Akademii Liderów Oświaty
Swoją pracę postrzega jak sztukę, która wymaga poświęcenia, ciągłego doskonalenia, którą warto uprawiać z pasją szczególnie, gdy pierwszymi jej odbiorcami są dzieci. W wolnych chwilach uwielbia podróżować i czytać książki.
W pracy z dziećmi przyświecają jej słowa Roberta Fulghuma „Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat… Oto rzeczy, których się nauczyłem:
* Dziel się wszystkim.
* Graj fair.
* Nie bij ludzi.
* Odkładaj rzeczy na miejsce.
* Sprzątaj po sobie.
* Nie bierz rzeczy, które nie są twoje.
* Jeśli kogoś skrzywdzisz – przeproś.
* Myj ręce przed jedzeniem.
* Spuszczaj wodę.
* Prowadź zrównoważone życie – ucz się, myśl, rysuj, maluj, śpiewaj, tańcz i baw się po trochu każdego dnia.
* Każdego popołudnia utnij sobie drzemkę.
* Kiedy wychodzi się w świat trzeba uważać na samochody, trzymać się za ręce i nie oddalać się.
* Bądź świadomy, że istnieją rzeczy niewyjaśnione. Pomyśl o małym ziarenku w styropianowym kubku: korzenie rosną w dół, liście rosną w górę i nikt naprawdę nie wie dlaczego. Tak dzieje się ze wszystkim.
* Złote rybki, chomiki, białe myszki i nawet małe ziarenka w styropianowym kubku – wszystko przemija. My też.
* Pamiętaj o „Elementarzu” i pamiętaj pierwsze słowo, którego się nauczyłeś – najważniejsze ze wszystkich-PATRZ.”
Jako dyrektor pragnie tworzyć przedszkole, które będzie dla dzieci miejscem wspaniałej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy w atmosferze przyjaźni
i akceptacji. Miejscem, w którym dzieci będą uczyły się wiary we własne możliwości, rozwijały optymizm i poczucie własnej wartości. Bardzo chce wspierać działania wychowawcze
i edukacyjne rodziców, a także wspomagać w rozwoju zawodowym nauczycieli, wykorzystując ich potencjał i inwencję twórczą.